W jaki sposób wybierać kosztowności?

Biżuteria to z chęcią wybierany przez liczne kobiety dodatek. Właściwie dobrana jest w stanie podkreślić charakter stroju i nadać mu wytworności, ale także często wiele mówi też o charakterze i temperamencie osoby ją noszącej. Jak wybierać tego typu ozdoby?

Biżuteria

Autor: Evelyne La Hola
Źródło: Kate&Kate

Mniej znaczy więcej
Jeśli chodzi o wybór biżuterii do ubioru najlepiej kierować się umiarem – jeśli zatem analizujesz, czy do naszyjnika pasować będą kolczyki, lepiej zrezygnować z dodatkowej ozdoby.

Chcesz przeczytać kilka następnych naszych tekstów? Świetnie! Pragniemy zatem poinformować Cię, że jesteśmy na stronie – wyszukasz nas w poniższym linku.

Za dużo biżuteryjnych dodatków wygląda mało ciekawie i kojarzony jest z brakiem gustu, tak więc zdecydowanie lepiej postawić na piękne kolczyki i zrezygnować z naszyjnika, albo ozdobić szyję wisiorkiem. Umiar powinien dotyczyć nie tylko ilości ozdób, ale także łączenia wykorzystywanych kruszców. Co prawda, u jubilera znaleźć można wiele pierścionków czy naszyjników łączących złoto i srebro, jednak, jeżeli zamierzasz włożyć bransoletkę i naszyjnik, zadbaj, aby zrobione były z tego samego kruszcu. Biżuteria Kraków będzie prezentować się wtedy elegancko i gustownie. Pamiętaj także o tym, żeby dobrać ozdoby do okoliczności. W pracy postaw na skromne ozdoby, za to pod wieczór możesz pozwolić sobie na więcej rzucających się w oczy elementów.

Akcentuj swój styl
Z uwagi na to, że biżuteria Kraków może świetnie zaakcentować styl danej osoby, nie obawiaj się sięgać po niebanalne ozdoby, które go podkreślą. Lubisz styl boho? Doskonałe dla ciebie okażą się bransoletki z kamieni, jakie można zakupić nawet w dopasowanych kolorystycznie zestawach oraz wiszące kolczyki udekorowane piórami. Jeśli nade wszystko stawiasz na klasyczną elegancję, niewątpliwie do gustu przypadną ci standardowe złote ozdoby, jakie sprawdzą się również do pracy. Szczuplejsze kobiety powinny zdecydować się na delikatne pierścionki i ozdoby, które ich nie przytłoczą, natomiast panie puszyste lepiej będą wyglądać w widoczniejszej biżuterii.

Pomysł na upominek
Biżuteria to świetny pomysł na upominek. Niektórzy producenci pozwalają nawet dobrać ozdoby według własnego pomysłu, dzięki czemu na przykład bransoletki z kamieni mogą mieć specjalne zawieszki obrazujące wyjątkowe okazje, jak przykładowo rocznica ślubu. Jednym słowem można dostać biżuterię, jaka będzie nie tylko dodatkiem, lecz również pamiątką.

Comments are closed.