Jak najlepiej się przygotować do gry w golfa? Jakie kwestie są najistotniejsze? O jakich sprawach należy pamiętać?

Wbrew obiegowym opiniom, nie musimy być zamożni, ażeby rozpocząć grę w golfa. Żeby rozpocząć tego typu przygodę na początek starczy już dwa tysiące złotych w skali roku. Oczywiście musimy poświęcić dużo godzin na trening, aby dostrzec rezultaty. W naszym kraju istnieje już ponad 50 klubów golfowych, a znacząca część z nich ma propozycję dla początkujących. W jaki sposób więc zostać golfistą, jakich pomocy potrzebujemy?

Zestaw golfowy

Autor: Sobienie Królewskie
Źródło: Sobienie Królewskie Golf & Country Club

Na pewno potrzebujemy stroju do golfa. Zasada jest tego typu, iż musi być schludnie oraz czysto. Nie powinniśmy ubierać się w bluzy oraz t-shirty, natomiast koszulka musi mieć kołnierzyk lub stójkę. Najbardziej powszechne na polach golfowych są koszulki (zobacz: koszulki z nadrukiem własny projekt) polo, bo oferują komfort t-shirta, jednocześnie są bardziej eleganckie, więc kojarzą się z jednym z najbardziej istotnych elementów kultury gry w golfa.

Jeśli szukasz czegoś wyjątkowo porywającego na przedstawiany tutaj temat, to kliknij i spójrz na tekst (http://analityka.net/) tamtego artykułu!

Zresztą jesteśmy w stanie to przyrównać do tenisa ziemnego, tam też mamy stroje, jakie nieodłącznie kojarzą się z tym sportem.

Naprawdę ważna jest torba golfowa, do jakiej można wsadzić konieczne sprzęty do gry. Nie może być zbyt wielka, lecz jednocześnie powinniśmy w niej wszystko łatwo zmieścić. Torba musi być porządnie wykonana, z bardzo dobrych materiałów. Obecnie na rynku jest bardzo dużo modeli, tak więc cenowo prezentuje się to różnie. Tak samo trzeba kupić wózek golfowy, najbardziej istotne, ażeby był wygodny oraz niezbyt ciężki, ażeby bez kłopotu można było nim operować.

Na początek nie warto kupować własnego kija, ponieważ nie wiadomo, czy spodoba nam się ta rozrywka. Możemy właściwie wypożyczyć kije, kiedy będziemy korzystać z oferty jakiegoś klubu golfowego. Jeśli jednakże pragniemy posiadać swój sprzęt, to możemy zakupić podstawowy sprzęt, nawet używany. Razem z torbą golfową będziemy płacić już za to pięćset zł. Dobrze również pomyśleć nad tym, czy zakupić sprzęt nowy czy używany, markowy lub nie, w sumie wszystko jest zależne od tego, jak dużo mamy pieniędzy. Z pewnością nie warto kupować od razu całego kompletu 14 kijów, bo nie wiadomo, czy będziemy z nich korzystać. Tak się może stać, jak nie staniemy się wielkimi fanami tego rodzaju gry. Identycznie postąpmy z piłkami, lepiej na początek zakupić używane, niż nowe.

Comments are closed.