Jak się przygotować do gry w golfa? Co jest najbardziej ważne? O czym trzeba wiedzieć?

Rzeczywiście minimum sprzętu do rozgrywki w golfa to piłeczka i kij, jednakowoż na pewno na polu golfowym lista różnych akcesoriów, które zapewniają komfortową grę jest o wiele dłuższa.

Golfista

Autor: Sobienie Królewskie
Źródło: Sobienie Królewskie Golf & Country Club

Piłeczki golfowe powinny być właściwe. Które piłeczki golfowe musimy wybrać?
Potrzeba popatrzeć na to, jakie są rodzaje piłeczek i kijów golfowych, tak byśmy otrzymali świadomość, że dobierzemy te odpowiednie dla siebie. Co także będzie ważne to fakt, że takie piłeczki golfowe nie są kosztowne, zatem spokojnie mamy szansę nabyć ich większą liczbę, tak aby mieć pewność, że zawsze będziemy je mieli pod ręką. Dobre dobranie piłeczek może mieć ogromny wpływ na przebieg gry, co sprawia, że niezwykle istotne jest przeanalizowanie naszych zakupów, tak abyśmy później nie pożałowali – .

Świadczy o tym choćby to, że ilość pól golfowych na terenie kraju ciągle rośnie. Otwierane są one już nie jedynie w sąsiedztwie dużych miast, lecz również w niewielkich miejscowościach, gdzie znaleźć można optymalne warunki do tego, ażeby zbudować pole golfowe.

Jeżeli kij do golfa (sprawdź moją stronę) dotychczas nie był przez nas trzymany w ręce, koniecznie postanówmy możliwie najprędzej ten błąd naprawić. Tego rodzaju postępowanie okaże się dla nas niezwykle wartościowe, a być może stanie się początkiem wspaniałej pasji dla nas i naszych bliskich. Jeżeli już będziemy przekonani do golfa, będziemy w stanie zainwestować w odrobinę bardziej fachowy sprzęt i przydatne akcesoria szelki dla psa – w tym buty golfowe.

Na nieszczęście golf jest stosunkowo drogą dyscypliną sportową, więc jego uprawianie wraz z bliskimi może trochę nadszarpnąć nasz budżet. Naturalnie dużo zależy od tego, jak nierzadko będziemy oddawać się naszej pasji. Zawsze jest opcja sprawdzenia kilku innych wariantów i wybrania spośród nich tę dyscyplinę, jaka okaże się dla nas właściwa pod każdym kątem.

Na początek nie powinniśmy zakupować własnego kija, bo nie wiadomo, czy spodoba nam się ta rozrywka. Jesteśmy w stanie w sumie wypożyczyć kije, kiedy będziemy korzystać z usług jakiegoś klubu golfowego. Jeśli jednakże chcemy mieć swój sprzęt, to można nabyć podstawowy sprzęt, nawet używany. Wraz z torbą golfową będziemy płacić już za to 500 zł. Powinniśmy także pomyśleć nad tym, czy zakupić sprzęt nowy lub używany, markowy lub nie, wszystko właściwie jest zależne od tego, ile mamy pieniędzy. Na pewno nie warto kupować od razu całego kompletu 14 kijów, gdyż nie wiadomo, czy będziemy z nich korzystać. Tak się stanie, jak nie zostaniemy wielkimi fanami tej gry. Identycznie postąpmy z piłkami, lepiej na początek kupić używane, niż nowe.

Comments are closed.