Jak wybrać buty do tańczenia? O czym warto wiedzieć?

Dla wielu ludzi taniec do wielka pasja. Część osób związała z nią całe życie oraz nauczają tańca kursantów na kursach, inni tańczą w bardziej amatorski sposób w wolnych chwilach. Tak jedni jak i drudzy wiedzą dobrze jak istotne jest właściwe obuwie gdy chcemy tańczyć. Da ono odpowiedni komfort, jaki pozwala w pełni cieszyć się tańczenia.

buty do salsy

Autor: Knight Foundation
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek należy zastanowić się jak często mamy okazję używać tego typu obuwia. Niestety, lecz profesjonalne obuwie taneczne (sprawdź ofertę) nie jest wcale tanie. Z tego względu jeśli jesteśmy amatorami i tańczymy 1 albo 2 razy ciągu tygodnia, to możemy nabyć coś z niższej półki. Buty, które zamierzamy zakupić powinny być bardzo wygodne, aby się o tym przekonać trzeba je sprawdzić na stopie samemu. Sprawdzić czy nigdzie nie cisną, gdyż już od pierwszego założenia muszą dać przyziemny komfort stopom. Nie można zakupić butów z myślą, że się je „roztańczy”. Muszą być doskonale wyprofilowane.

Szczególnie dla kobiet istotna jest także kwestia wizualna, to znaczy, iż buty muszą się po prostu podobać. Także jeśli posiadamy już zaplanowaną konkretną kreację na występ, to powinny one być dopasowane do stroju. Sprawdźmy czy czujemy się w tego typu butach stabilnie. Trzeba czuć się w nich pewnie, szczególnie gdy posiadają wyższy obcas. Powinny także dobrze przytrzymywać kostkę, z tego względu częściej sprawdzają się buty z dwoma paskami dookoła kostki miast pojedynczego. Jednak jeśli chodzi o buty do salsy (dowiedź się więcej) czy te do innego typu tańca, to wszystko zależy od naszej wprawy.

Zaciekawiony? To dla nas fantastyczna informacja. Więc kliknij tu części używane daf i oglądaj nawet bez końca następne fachowe wątki.

Z pewnością osoby, które już pewnie utrzymują równowagę na wysokich obcasach, będą mogły sobie na takie buty pozwolić, natomiast osoby nie mające aż tak dużego doświadczenia, jakie nigdy w butach z obcasami nie tańczyły, lepiej aby wybrały niższe.

Odpowiednio dobrane buty powinny być anatomicznie dobrane do stopy. Chodzi zarówno o szerokość stopy jak i rozmiar buta. Nie każdy but będzie idealnie pasował każdej osobie. Stopa może być bardziej szeroka albo bardzo wąska, co przekłada się na wybór konkretnego rodzaju obuwia. Lepiej gdy rozmiar jest mniejszy niż za duży. W odkrytych butach palce mogą wychodzić nawet trochę poza but. Warto mieć na uwadze powyższe rady, gdy chcemy kupić buty do tańca.

Comments are closed.