Jakie są zasady doboru skarpet dla mężczyzn? Co jest najbardziej ważne? O jakich sprawach musimy pamiętać?

Za dużo osób źle wybiera skarpety do ubrań, a przez to niweczony jest cały trud długo przygotowanego najlepszego wyglądu. Niedobre czy znoszone skarpety mogą zniszczyć wiele, nawet najbardziej interesujących stylizacji. W jaki sposób więc dobierać skarpetki?

Problem tego typu odnosi się prawdopodobnie do każdego faceta, gdyż to tak naprawdę skarpetki męskie są wpisane w sumie w każdy codzienny strój. Należy pamiętać, że dobierając skarpetki do garderoby trzeba kierować się fasonem a także kolorem spodni, a najbardziej obuwiem. By sobie poradzić z tym dylematem powinniśmy poznać najistotniejsze zasady. Pierwszą z nich jest tego typu zasada, iż skarpetki frotte przeznaczone są jedynie na siłownię, do sportowych butów. Powinien to pamiętać każdy mężczyzna.

Skarpetki - kolorowe i we wzory

Źródło: pixabay.com

Nawet do jeansów powinno nosić się skarpety bawełniane, w czarnym kolorze. Następny kłopot to dobór skarpet do spodni typu casual. Jasne oraz lekkie spodnie trzeba potraktować wyjątkowo uważnie. Warto połączyć je ze skarpetami dosyć starannie przypasowanym kolorem – do koloru spodni. Jak chodzi o obuwie brązowe, to są lepsze do lekkich, jasnych spodni, niż te w kolorze czarnym, dzięki temu możemy pokusić się o wybór skarpet pod kolor butów. Bardziej uciążliwym wyborem będą coraz częściej dostępne skarpety we wzory. Jak chodzi o takie skarpety to najkorzystniej sugerować się bazową barwą, nie natomiast kolorem wzoru na skarpetach. Może nie jest to łatwe, ale w stylu casual może zagwarantować na pewno ciekawy efekt. Jednakowoż w tej sytuacji skarpety nie mogą być bardziej jasne od spodni.

Do krótkich spodni na lato, najbardziej korzystnie nosić dość lekkie buty takiego rodzaju jak mokasyny lub sandały, do których nie powinno się nosić żadnych skarpet. W sytuacji garnituru najlepiej zasugerować się kolorem obuwia, co oznacza, że jak czarne buty to czarne skarpety itd.. Najlepsze są w tym samym odcieniu, powinny być trochę ciemniejsze od butów. To prawdopodobnie najbardziej istotne zasady wyboru skarpet. Miejmy na uwadze, że im bardziej solidny gatunek bawełny, z którego są wykonane są skarpety, to bardziej długo mogą zachować one swój pierwotny kolor oraz kształt, dzięki temu będą nam dłużej służyły. Jeżeli będziemy o tym pamiętać to możemy być pewni, że wybierzemy skarpety na każda okazję.

Comments are closed.