Jakim zmianom uległo oblicze miejskiego handlu przez ostatnie kilkadziesiąt lat.

Idą kilkanaście lat temu ulicami naszych miast zobaczyć można było przede wszystkim przeróżne sklepy obuwnicze, odzieżowe czy spożywcze. Kupić w nich można było w zasadzie wszystko, co było potrzebne, więc i bez przerwy miały one dużą liczbę odwiedzających.

odwzorowanie - dziecko
Autor: Marcin Kargol
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak powoli następować zaczęły zmiany, które znacznie wpłynęły na charakter ulic w naszych miastach. Niezwykle szybko zaczęły wyrastać handlowe galerie, zlokalizowane i centrach miast, i na obrzeżach. Niektóre z takich galerii liczą nawet trzysta sklepów i to w zasadzie z każdej branży, więc siłą rzeczy duża część handlu została przeniesiona do nich. Konsumenci polubili w nich zakupy, ponieważ przede wszystkim mają wszystko w jednym miejscu. Od jednego do drugiego sklepu będzie zaledwie kilkadziesiąt metrów, wszystko w klimatyzowanym obiekcie i z możliwością odpoczynku i posilenia się w jednej z wielu restauracji. Trudno się więc dziwić, że w czasie gdy galerie zaczynały się zapełniać klientami, to placówki w centrach miast coraz częściej świeciły pustkami.

Do grupy banków i firm telekomunikacyjnych dołączyły inne instytucje finansowe, udzielające kredytów lub pośredniczące w ich uzyskiwaniu. Często też można spotkać otwarty lombard albo kantor twoj kantor tarnów, coraz więcej będzie również najróżniejszych knajp i restauracji, a także mających cały czas klientów sklepów alkoholowych.

Kolejnym powodem zmian na ulicach polskich miast stały się duże podwyżki czynszów. Przede wszystkim w tym przodowały finansowe instytucje i salony telekomunikacyjnych firm typu orange Tarnów, którym bardzo zależało na bardzo reprezentacyjnych lokalizacjach.

Proponowały one tak wysokie stawki, że zwykli sklepikarze nie byli w stanie z nimi konkurować i musieli pozamykać swoje sklepy.

Interesują Cię podane tutaj dane? To świetnie – sprawia nam to radość! Wejdź zatem do kolejnej strony oraz doczytaj tu (https://etkaniny.pl/) nowe opisy.

Efektem tego stał się niejednokrotnie możliwy do zauważenia obraz kilkunastu rozmaitych banków położonych na raptem kilkuset metrach ulicy. Sytuacja tego typu trwa cały czas, i wszystko będzie wskazywać na to, że raczej się nie skończy.

Comments are closed.