O bardziej popularnych, mniej albo bardziej typowych, XXI-wiecznych stylach w kobiecej modzie

Sposób ubierania się zależy od wielu czynników. Najważniejszym wydaje się być tutaj wiek, choć niektóre kobiety po pięćdziesiątce nie boją się łamać konwencji i przywdziewają typowo młodzieżowe stroje. Nie bez jakiegokolwiek znaczenia jest również rodzaj wykonywanej pracy. Dla przykładu trzydziestolatki pracujące w parabankach muszą ubierać się wedle dokładnie określonych zasad, a pielęgniarki czy lekarze po prostu wkładają białe kitle.

Strój formalny i nieformalny – to prawdopodobnie najbardziej oczywisty podział współczesnych sposobów ubierania się. moda damska biznesowa to nade wszystko kanon sztywnych reguł. Menedżerki, czy ogólniej rzecz ujmując przedstawicielki kadry zarządzającej, muszą elegancko wyglądać, zatem przeważnie kupują garsonki w stosowanych odcieniach, zabudowane obuwie na niedużym obcasie i wiele par rajstop. Z kolei pewnym przeciwieństwem scharakteryzowanego sposobu ubierania się jest styl sportowy. W tym przypadku słowo moda zdaje się mieć drugorzędne znaczenie, ponieważ najistotniejsza bywa swoboda ruchów oraz funkcjonalność części garderoby.

fotka - odzież

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Styl ubierania się w głównej mierze bywa uzależniony od tego, gdzie dana kobieta decyduje się zrobić zakupy. Sześćdziesięciolatki chodzą na pobliski bazar, aby tam zakupić sweter lub spódnicę. Tymczasem osiemnastolatki uwielbiają nosić firmowe ciuchy: dopasowane legginsy i bluzki (bluzki z długim rękawem) podkreślające talię. Tego rodzaju odzież można łatwo zakupić w butikach usytuowanych na terenie galerii handlowych. Każdy profesjonalny sklep z ubraniami damskimi angażuje pracownice, więc zakupy sprawiają wiele radości, nawet gdy młoda dama ma wieczny problem z wyborem idealnie leżących spodni.

Na koniec należy koniecznie wspomnieć o powszednich ciuchach, które przeważnie zakładamy po przyjściu z pracy lub szkoły. W tym przypadku doskonale sprawdzają się spodnie i bluzki dresowe, lekkie bawełniane koszulki oraz legginsy. Niektóre gospodynie nie zamierzają wydawać pieniędzy na tego rodzaju odzież i kiedy wyjściowa sukienka lub spódnica nieco się znosi, to wówczas jej właścicielka kupuje nową, a w starej krząta się po mieszkaniu. Niekiedy pięćdziesięciolatki zaopatrują się w powszednie ciuszki również w ciucholandach, chociaż w takich punktach można też znaleźć wyjątkowe, także i eleganckie wizytowe ubrania.

Comments are closed.