Organizacja ślubu i wesela – samodzielnie czy z dużą pomocą wedding plannera?

O tym, ile pracy i dopilnowania najróżniejszych spraw jest przy organizowaniu uroczystości weselnej wie jedynie ten, kto miał okazję to wszystko już przejść. Tak naprawdę całość nierzadko przekracza ładnych kilkanaście miesięcy, podczas jakich należy podjąć wiele istotnych decyzji.

dekoracje sali weselnej

Autor: Amanda Truss
Źródło: http://www.flickr.com

Aby uniknąć niepotrzebnych kłótni nie możemy podchodzić do tematu na zasadzie, że jakoś to będzie. Porządny plan pozwoli zorganizować ślub w najmniejszych szczegółach. Im wcześniej zaczniemy planować, tym większy szanse mamy na pełny sukces i bezcenne wspomnienia. Pierwszym krokiem jest ustalenie budżetu jaki możemy poświęcić na zorganizowanie wesela (polecamy). Jest to oczywiście kwestia bardzo przyziemna, ale trudna prawda jest taka, iż bez pieniędzy ciężko nam będzie zorganizować wymarzone wesele. Budżet musi zawierać w sobie wiele pozycji, m. in.: dekoracje ślubne, fotografa, zespół lub didżeja, sale ślubną wraz z wyżywieniem gości, nocleg dla gości, garnitur i suknię ślubną, zaproszenia ślubne, i wiele innych pomniejszych elementów, na które również powinniśmy zabezpieczyć pewne środki pieniężne.

Jeśli ciekawi Cię omawiane zagadnienie, nowa wiadomość (https://adwokat-konysz.pl/porady-online/) prezentuje drobiazgowo ciekawe problemy, które okażą się bardzo wciągające.

Wybór poszczególnych elementów powinien być przemyślany, warto jest zasięgnąć opinii znajomych, którzy już przez ów proces przeszli lub przejrzeć różnorakie rankingi, których mnóstwo jest w internecie. Nie poleca się podejmowania decyzji w oparciu widzianych na każdej ulicy, zwłaszcza w większych miastach, reklam typu: dekoracje kościoła w Poznaniu. Oczywiście znacząca większość fachowców zajmujących się wybranymi elementami przygotowań ślubnych ma zajęte terminy przynajmniej na kilka miesięcy do przodu, także nie powinniśmy ociągać się z tymi decyzjami zbytnio długo. Poza organizacją samej ceremonii zaślubi musimy również pamiętać o różnorakich formalnościach. W tym celu powinniśmy udać się do USC, gdzie na pewno zastaniemy konkretnie poinstruowani. Warto zainteresować się również terminem kursu przedmałżeńskiego, ponieważ czas trwania takiego kursu może różnic się w wybranych parafiach, i wynosić od kilku dni, nawet do kilku miesięcy. Przed samym weselem jest jeszcze mnóstwo drobniejszych czynników, o których musimy pamiętać, na przykład: usadzenie gości, ustalenie ostatecznego menu, czy też wybór konkretnego tortu weselnego. Sprawy te powinny być jednakowoż prostsze do załatwienia, także jeżeli odpowiednio szybko opanujemy podstawowe kwestie, nie spowodują one znaczących problemów.

Samodzielne organizowanie ślubu i wesela
Jeżeli zdecydujesz się na samodzielne przygotowanie ślubu oraz wesela, wówczas z pewnością będziesz musiała poświęcić na to znacznie więcej czasu niż w wypadku zatrudnienia wedding plannera. Z drugiej strony na pewno zapłacisz o wiele mniej – po pierwsze odpadają koszty opłacenia samego konsultanta ślubnego, a równocześnie wiele rzeczy, takich jak na przykład ozdoby, będziesz w stanie dostać o wiele taniej. Na przykład jeżeli chodzi o dekoracje ślubne poznań zwykle jest w stanie na różnego rodzaju targach zaoferować je w aż o połowę mniejszej cenie niż w przypadku kupna ich bezpośrednio przez Twego konsultanta w jego znajomym sklepie.

Reasumując, planowanie ślubu oraz wesela to złożony proces. Musimy pamiętać o dużej liczbie czynników, z których większość mogą mieć dosadny wpływ na odbiór całej ceremonii, dlatego wskazane jest, aby za przygotowania wziąć się z odpowiednim zapasem czasu.

Podsumowanie
Jeżeli zależy Wam na czasie, a jednocześnie jesteście w stanie wydać na organizację Waszego ślubu i wesela trochę więcej pieniędzy niż standardowo, wówczas konsultant weselny zdecydowanie będzie znakomitym pomysłem. Samodzielne planowanie ślubu oraz wesela to z kolei rozwiązanie znakomite dla ludzi, którzy chcą trochę zaoszczędzić, mają sporo wolnego czasu, a jednocześnie nie spieszy im się aż tak mocno ze zorganizowaniem swojego ślubu i wesela. To, na jaką opcję w końcu się zdecydujecie, zdecydowanie musi należeć tylko do Was, bo to przecież Wasz najważniejszy dzień!

Comments are closed.