Rodzaje nakładania wzorów na odzież

Nie ma człowieka, który nie posiadałby w swej garderobie choćby jednej koszulki posiadającej interesujący nadruk w charakterze napisu, bądź grafiki. Niegdyś tego typu produkty w krótkim czasie znajdywały się w koszu, gdyż nadruk spierał się, pękał i stawał nieelegancki, lecz obecnie istnieją najnowocześniejsze metody nadruku sitowego, które sprawiają, że koszulki ów bez trudu można prać w wysokich temperaturach, a nawet prasować, a mimo to i tak pozostaną one w takim samym stanie. Co ważne – istnieje możliwość zakupu koszulki z osobistym nadrukiem, toteż również i one będą uodpornione na wysokie temperatury.

stykówka - ubrania

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Druk – (druk na tkaninach oferuje firma Tritex) sitowy, inaczej mówiąc sitodruk jest jedną z nowoczesnych technik druku, która to nakłada na siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych odpowiedni szablon, a w późniejszym czasie dochodzi do tzw. przetaczania odbitki, czyli przekładania farby przez matrycę. Ów siatka zazwyczaj zawiera od 100 do 150 włókien na centymetr. Takowe wykonanie jest oparte na różnorodnych procesach, jednak jedno jest pewne – sitowy druk odznacza się wysoką odpornością na pranie, nazbyt wysokie temperatury i częste prasowanie. W kwestii takiej właśnie jak sitodruk częstochowa jest w posiadaniu firm, które posiadają duże doświadczenie w tejże technice na co dzień, posiadając tym samym duże doświadczenie. Co więcej, istnieje także inna możliwość przedłożenia na odzież lub inne produkty odpowiedniego wzoru – w centrum zainteresowania w chwili obecnej jest haft komputerowy częstochowa natomiast także i tę technikę zna od podszewki.

Haft ów nie blaknie oraz nie kruszy się, ponieważ jest nakładany za pomocą odpowiednich maszyn w postaci przemysłowych automatów hafciarskich. Wszystko to nie byłoby jednak prawdopodobne bez odpowiednich programów komputerowych.

Comments are closed.