Rodzaje nakładania wzorów na odzież

Nie ma człowieka, który nie posiadałby w swej garderobie choćby jednej koszulki posiadającej interesujący nadruk w charakterze napisu, bądź grafiki. Niegdyś tego typu produkty w krótkim czasie znajdywały się w koszu, gdyż nadruk spierał się, pękał i stawał nieelegancki, lecz obecnie istnieją najnowocześniejsze metody nadruku sitowego, które sprawiają, że koszulki ów bez trudu można prać w wysokich temperaturach, a nawet prasować, a mimo to i tak pozostaną one w takim samym stanie. Co ważne – istnieje możliwość zakupu koszulki z osobistym nadrukiem, toteż również i one będą uodpornione na wysokie temperatury.

stykówka - ubrania

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Druk – (druk na tkaninach oferuje firma Tritex) sitowy, inaczej mówiąc sitodruk jest jedną z nowoczesnych technik druku, która to nakłada na siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych odpowiedni szablon, a w późniejszym czasie dochodzi do tzw. przetaczania odbitki, czyli przekładania farby przez matrycę.

Czy byłeś usatysfakcjonowany z treści naszego wpisu? Jeżeli tak, to przekazuję też mój odsyłacz (https://perfumyinspirowane.pl/perfumy-meskie/) do kolejnej strony. Namawiam!

Ów siatka zazwyczaj zawiera od 100 do 150 włókien na centymetr. Takowe wykonanie jest oparte na różnorodnych procesach, jednak jedno jest pewne – sitowy druk odznacza się wysoką odpornością na pranie, nazbyt wysokie temperatury i częste prasowanie. W kwestii takiej właśnie jak sitodruk częstochowa jest w posiadaniu firm, które posiadają duże doświadczenie w tejże technice na co dzień, posiadając tym samym duże doświadczenie. Co więcej, istnieje także inna możliwość przedłożenia na odzież lub inne produkty odpowiedniego wzoru – w centrum zainteresowania w chwili obecnej jest haft komputerowy częstochowa natomiast także i tę technikę zna od podszewki.

Haft ów nie blaknie oraz nie kruszy się, ponieważ jest nakładany za pomocą odpowiednich maszyn w postaci przemysłowych automatów hafciarskich. Wszystko to nie byłoby jednak prawdopodobne bez odpowiednich programów komputerowych.

Comments are closed.