Sprzedaż używanych ubrań czyli pomysł na biznes, na jakim nadal można nieźle zarobić.

Odzież jest jednym z najczęściej kupowanych produktów, trudno się więc dziwić, że w ostatnich latach jak grzyby po deszczu zaczęły się pojawiać sklepy z odzieżą używaną i nową. Moda na odzież używaną zaczęła się pojawiać w naszym kraju kilkanaście lat temu, sklepy takie stały się konkurencją dla kiepskiej jakości ubrań kupowanych w normalnych sklepach. W wielu miejscach można było kupić ubrania naprawdę wysokiej jakości, pomimo że pochodziły z drugiej ręki to były mało zniszczone, a często natrafiało się na prawdziwe perełki, to znaczy ubrania światowej sławy projektantów.

Ogromnym plusem odzieży używanej (warto sprawdzić ofertę tej hurtowni) jest także to, że znacznie mniej ona kosztuje. W tradycyjnych sklepach zwykła koszulka potrafi kosztować pięćdziesiąt złotych, w lumpeksach może to być kilka razy mniej. Rzecz jasna oferowana w sklepach odzież używana jest bardzo różnej jakości – trafiają się ubrania dobre, praktycznie nie używane, ale dużo będzie też takich, które nie bardzo się nadają do dalszego noszenia.

Jeszcze kilka lat wcześniej handel odzieżą używaną był świetnym sposobem na prowadzenie biznesu. Starczyło mieć jakiegoś dostawcę – a konkurujące ze sobą hurtownie (hurtownie biżuterii) odzieży używanej powodowały, że nie było z tym raczej większych problemów. Poza tym konieczny był lokal w dobrej lokalizacji, kilku ludzi i interes mógł się kręcić pełną parą.

Sprzedać się dało w zasadzie wszystko, co miało wystarczającą do dalszego ubierania jakość. Obecnie trendy bardzo się zmieniły, ludzie w dalszym ciągu często wybierają używane ubrania, lecz zaczęli od nich wymagać odpowiedniej jakości. Dlatego też coraz częściej w sklepach oferujących używaną odzież asortyment jest dokładnie posortowany i wyceniany, kiepskiej jakości ubrania nawet nie są wieszane na wieszakach. Klienci zaczęli również patrzeć na wnętrze i jakość obsługi, i to wszystko sprawiło, że dzisiaj trzeba w prowadzenie takiego sklepu przeznaczyć znacznie więcej pracy i środków finansowych. Jeśli jednak będzie się miało pewny dostęp do dobrego towaru i dobrze zlokalizowany lokal, to w dalszym ciągu można na tym zarobić całkiem sporo.

Comments are closed.