Włosy to wizytówka kobiety. Dbajmy o nie z rozmysłem!

Nie ulega wątpliwości, że włosy stanowią jeden z najważniejszych atrybutów kobiety. Bujna i lśniąca czupryna skupia spojrzenia mężczyzn i podkreśla urodę jej posiadaczki. natura nie zawsze bywa jednak tak samo wspaniałomyślna i spore grono pań musi mierzyć z rzadkimi czy suchymi kosmykami. Często jest też tak, że za nieestetyczny wygląd fryzury ponoszą winę same kobiety.

W dzisiejszych czasach możemy korzystać przecież z tylu różnych gadżetów do włosów, że trudno się powstrzymać. Przy pomocy prostownicy prostujemy oporne pukle, lokówka z kolei pozwala nam kreować wyśnione loki i fale. Wysoka temperatura obu urządzeń niszczy kruchą strukturę włosów i mocno wpływa na ich piękno. Do tego dodajmy tanie środki do stylizacji z alkoholem, chemiczne farby, rozjaśniacze czy płyny do robienia trwałej i mamy gotowy przepis na suche, pozbawione blasku i wypadające na potęgę włosy. Kuszące, prawda?

Fryzjer

Autor: CinCool
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście powoli rośnie wiedza kobiet na temat następstw inwazyjnych zabiegów fryzjerskich, samodzielnego poprawiania urody, drastycznych zmian kolorów i regularnego prostowania czy kręcenia pasm.

Jeśli uważasz, że ten wpis jest godny uwagi, to kliknij także ten odnośnik – tak samo wartościowe materiały znajdziesz w najświeższym tekście.

W cenie jest naturalny, świeży wygląd skóry i włosów. Do lamusa trafiają natomiast zesztywniałe od żelu kosmyki, kuriozalne trwałe ondulacje i krzykliwe odcienie typu niebieskawa czerń, ognista czerwień czy ultrajasny blond. Spora grupa pań rezygnuje również z reklamowanych kosmetyków drogeryjnych i zaczyna szukać alternatywnych sposobów pielęgnacji ciała, twarzy i włosów takich jak kosmetyki mineralne – sprawdź PlantsForBeauty. Poszukiwania te z pewnością ułatwia im Internet. To właśnie w sieci kobiety dzielą się wiadomościami o wypróbowanych produktach, przedstawiają swoje triki urodowe i zachwalają godne zaufania gabinety kosmetologiczne i zakłady fryzjerskie.

Codziennie pojawiają się nowe strony internetowe poświęcone makijażom i dbaniu o urodę.W kwestii pielęgnacji włosów ogromną karierę na forach zrobiły profesjonalne kosmetyki fryzjerskie oraz szampony na naturalnych składnikach (więcej ciekawych artykułów znajdziesz pod tym linkiem).

Dla jednych kobiet liczą się bowiem zdobycze techniki , inne z kolei wierzą w siłę płynącą z darów przyrody. Niezależnie od tego, do którego grona się zaliczamy, warto pójść w ślady Internautek i poszperać w sieci w poszukiwaniu skutecznych wskazówek urodowych oraz kosmetyków, których z pewnością nie znajdziemy w pobliskiej drogerii.

Comments are closed.