Wyroby z bursztynu i srebra

Istnieją pewne minerały, które mogą wydawać się niezwykle tajemnicze, a jednocześnie są rozchwytywane głównie przez damską część populacji w charakterze biżuterii, a nawet między innymi w roli kamieni oraz monet mogących stanowić dużą oraz wręcz nader cenną kolekcję. Niektóre z nich są niezwykle drogie, jednak z pewnością uwielbiane przez wielu ludzi i posiadające ciekawą historię. Co ważniejsze – należy wspomnieć także, iż mają one szerokie zastosowanie oraz spotkać je można wręcz wszędzie, dlatego też posiadają wielu zwolenników.

perspektywa - sklep

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
sklep - portret

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
sklep - malowidło

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Jednymi z nich są bursztyn i srebro.

Nie czekaj, tylko jeżeli masz ochotę zgłębić omawiany temat, obejrzyj więcej tutaj (http://www.noor.pl/pl/page/6/Aktualnosci/100/Garnitur_z_krawatem_czy_bez_) a zapewne uzyskasz ważne wiadomości na przedstawiany wątek.

Pierwszy z nich jest niczym innym jak żywicą pochodzącą z drzew iglastych, bądź – rzadziej – liściastych. Obecnie bursztyn posiada ponad sześćdziesiąt znanych odmian, z kolei najstarsze z nich mogą sięgać dewońskich czasów. Najmłodszych jednak nie zalicza się obecnie do bursztynów, jednak równocześnie należy wspomnieć, iż zostały one znalezione między innymi w Afryce, Australii i Nowej Zelandii . Trzeba wspomnieć, iż w chwili obecnej największe złoża bursztynu znajdują się w obwodzie kaliningradzkim i zajmują aż dziewięćdziesiąt procent całych zasobów świata. Bursztyn jest w posiadaniu ciekawej barwy, dlatego też stosuje się go między innymi w wyrobie biżuterii dla kobiet, bądź breloków. Srebro z kolei to inaczej pierwiastek chemiczny, który – najprościej mówiąc – stosuje się wyrobie jubilerskim. Równocześnie posiada również właściwości bakteriobójcze. W kwestii takiej jak właśnie biżuteria rękodzieło artystyczne sprawdzi się najlepiej i najszybciej trafi do gustów wielu pań.

Charakteryzuje się ono przede wszystkim wysoką oryginalnością oraz interesującymi kształtami. Biżuteria tego typu jest tworzona z najwyższą precyzją przez doświadczonych ludzi posiadających pasję oraz zamiłowanie do tworzenia jubilerskiego.

Comments are closed.