Z jakimi przygotowaniami wiąże się organizowanie Chrztu albo Pierwszej Komunii? O co muszą zatroszczyć się rodzice oraz goście?

Wydarzenia wiążące się z uroczystościami o charakterze kościelnym wymagają często dużej ilości przygotowań. Tak jest chociażby gdy chodzi o Chrzest albo też ze Świętą Komunią. Opiekunowie powinni zatroszczyć się o zorganizowanie całości, z kolei goście z reguły myślą nad upominkami, jakie wypadałoby wręczyć dzieciom.

Chrzest

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o opiekunów, to faktycznie sporo spraw należy pozałatwiać. Już same przygotowania kościelne, czyli na przykład nauki mogą zająć dużo czasu. Do tego trzeba zatroszczyć się o właściwy ubiór zarówno własny, jak również dziecka. szatki do chrztu albo też specjalny ubiór komunijny możemy zamówić w sklepach, jakie zajmują się sprzedażą tego typu artykułów. Do tego dochodzi przygotowanie całej uroczystości. Musimy zapewnić poczęstunek dla gości. Jedni przygotowują wszystko samodzielnie, inni natomiast decydują się na imprezę w domu, ale organizują katering. Jeszcze inni rodzice zamawiają miejsce w restauracji, albo wynajmują jakąś salę. Niektóre lokale posiadają specjalnie przygotowaną ofertę na tego typu okoliczność.

Goście natomiast spędzają wiele czasu nad zastanawianiem się, jaki prezent zakupić dziecku. Tym bardziej, iż ciągle zmianie ulegają zwyczaje. Dawniej wręczano zaledwie symboliczny prezent, jaki nie przedstawiał dużej wartości materialnej, dziś natomiast już częściej wręczane są dość drogie prezenty, a dzieci powoli zatracają prawdziwe znaczenie tej uroczystości. Z pewnością sporo problemu mają osoby będące chrzestnymi, jeśli mowa o prezentach, ponieważ z reguły oczekujemy, że to właśnie oni będą obdarowywać dziecko najbardziej. Natomiast warto zamiast o kwocie wydanej na upominek pomyśleć o bardziej spersonalizowanych upominkach. Możemy przykładowo podarować puzzle z nadrukiem fotografii dziecka, jakie będzie mógł sobie samodzielnie złożyć, a później umieścić w ramce. Można także skomponować ładny album z fotografiami.

Wszystko jest zależne od naszej wyobraźni. Nie powinno się iść na łatwiznę i kupować kosztowny gadżet [hurtownia gadżetów] w salonie z elektroniką. Dobrze jest pokazać dziecku, że te wyjątkowe upominki są czymś fajniejszym od kolejnej zabawki albo tabletu. Może w taki sposób nie będzie traktował w sposób materialny takiego wydarzenia.

Comments are closed.